Back BesplatanSport.com

Srbija sigurna protiv Češke!

Prva utakmica baraža, između Srbije i Češke, za odlazak na Svetsko prvenstvo u Kataru naredne godine pripala je Srbiji. Odličnom igrom, pre svega, u odbrani "orlovi" su utakmicu priveli kraju sa velikom prednošću od osam golova razlike - 23:15.

Kada za celu utakmicu, odnosno 60 minuta, primite samo 15 golovo od reprezentacije kakva je Češka, onda je jasno kako ste igrali u odbrani. Igra je podsećala na onu sa Evropskog prvenstva pre dve godine, a uz dobru igru u napadu, Česima nije ostavljeno mnogo prostora. Već na početku Srbija se odlepila na tri gola razlike - 4:1. Briljirao je u uvodnim minutama Ivan Nikčević, koji je postigao četiri od prvih pet golova našeg nacionalnog tima. Darko Stanić je odmah Česima uterao strah u kosti odličnim intervencijama na golu, a strahopoštovanje čeških rukometaša bilo je očigledno. Do poluvremena prednost se postepeno povećavala, a na odmor se otišlo uz rezultat 13:6.

Nastavak je doneo dosta bolju igru češkog tima, koji je zaigrao odbranu 5-1, ali prednost stečena u pvih 30 minuta nije se dovodila u pitanje. Iako su Česi uspevali razliku smanjiti ispod šest golova, ništa više nije bilo u njihovoj moći. Srpski rukometaši utakmicu su rutinski priveli kraju i prednost sa prvog poluvremena uvećali za jedan gol, a konačan rezultat glasio je 23:15. Prednost je mogla biti i veća. Deset sekundi pre kraja Marko Vujin pogodio je za "plus 9", ali su Česi prednost smanjili u poslednjoj sekundi. U 51. minutu došlo je do duela dva pivota. Filipa Jihu, koji je večeras igrao na neprirodnoj poziciji pivota, u padu zakačio je Bojan Beljanski, što je dovelo do sukoba među njima, ali ozbiljnijeg obračuna nije bilo. Oba igrača su zaradila crvene kartone. Jiha, koji je ujedno i najbolji češki rukometaš, večeras nije postigao niti jedan gol.

Najbolji pojedinic u reprezentaciji Srbije bili su Ivan Nikčević i Marko Vujin sa po pet postignutih golova, dok je Momir Ilić upisao četiri.

Revaš utakmica na rasporedu je naredne subote u 14h u Brnu.

Bosna i Hercegovina 33:31 Island

Sutra se igraju utakmice između Crne Gore i Belorusije, odnosno Mađarske i Slovenije.

Posted: 07 jun 2014