Back BesplatanSport.com

K.K RADNIČKI Kovin - K.K AKADEMIK Srbobran

U subotu 24.03 odigrana je košarkaška utakmica 27 kola Prve Srpske lige Sever između K.K "RADNIČKI" Kovin i K.K "AKADEMIK" iz Srbobran. Iako je RADNIČKI igrao na svom terenu doduše pred svega 30 tak gledalaca, gosti iz Srbobrana su pokazali dinamičniju i bolju igru i zasluženo odneli pobedu.

Domaćin je u prvoj četvrtini pokazao bolju igru i na kraju prve četvrtine poveo sa 20:14, kako je utakmica odmicala kod ekipe Radničkog primećivao se veliki umor, očigledno da momci nisu imali dovoljno kondicije da isprate goste iz Akademika. Trener Radnickog u jednom trenutku vrlo burno reaogovao, čak je i sa sudijom usao u manji konflikt, na sreću sve se završilo bez incidenata.
Pred kraj poslednje četvrtine trener kovinaca uvodi u igru mladog Sarmesa koji je svojim spretnim pogocima smanjio poraz kovinaca.
Krajnji rezultat K.K "RADNIČKI" Kovin - "AKADEMIK" Srbobran 78:84 (po četvrtinama 20:14, 18:20, 22:25, 18:25)
Akademik se nalazi ne 7 mestu tabele a Radnički na 13 i preti mu ispadanje iz lige.