Back BesplatanSport.com

Svetska liga: Posle Rumunije, vaterpolisti Srbije pobedili i Rusiju

Domaćin je poveo golom Lapitova i to je bilo jedino vođstvo "komande zbornaje" na meču. Mandić je vrlo brzo izjednačio, a Prlainović je sa dva brza gola doneo prednost Srbiji. Utakmica je odlučena u drugoj četvrtini koju je naš tim dobio rezultatom 6:2.

Najefikasniji za Srbiju bili su Prlainović i Mitrović sa po tri gola, a u listu strelaca su se još upisali Mandić, Ranđelović, Duško Pijetlović, Nikić, Aleksić, Rađen i Filipović.

"Očekivali smo pobedu i sada imamo prostor za miran rad. Zadovoljan sam, mada je odbrana u poslednjoj četvrtini malo popustila", rekao je selektor Dejan Savić.

Pobedom u Kazanju naš tim je napravio ogroman korak ka završnom turniru koji se sredinom juna igra u Dubaiju.

Rusija – Srbija 8:12 (1:1, 2:6, 2:3, 3:2)

Dom sportova. Gledalaca: 1.500. Sudije: Bjanki (Italija) i Zuha (Slovačka). Isključenja: Rusija 11, Srbija 13.

RUSIJA: Ivanov, Jacenko, Odincev 1, Alejničev, Zinatulin, Ašajev, Timakov, Nagajev 2, Latipov 1, Holod 2, Lisunov 1, Šepeljev 1, Kostrov. Selektor: Šagajev.

SRBIJA: G.Pijetlović, Mandić 1, Gocić, Ranćelović 1, Ćuk, D.Pijetlović 1, Nikić 1, Aleksić 1, Rađen, Filipović 1, Prlainović 3, Mitrović 3, Živojinović. Selektor: Savić